BURASI, 2012 KIBRIS AB DÖNEM BAŞKANLIĞI'NIN ÇEVRİMİÇİ ARŞİVİDİR. WEB SAYFASI ARTIK GÜNCELLENMEYECEKTİR.
 

HABERLER

Basın Bülteni - 'Avrupa 2020' Stratejisi'nin uygulanmasında sosyal kurumların katılımını artırmak
11.07.2012, 14:29 (CET)
Kıbrıs Dönem Başkanlığı, istihdam, yoksulluk ve sosyal dışlanma ile ilgili konularda, "Avrupa 2020" Stratejisi uygulanmasında sosyal ortakların, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve yerel yönetimlerin katılımını artırmak için müzakerelere öncelik verecek. Tartışma ve müzakereler İstihdam ve Sosyal Politika Bakanları Gayri Resmi Toplantısı (EPSCO) sırasında gerçekleştirilecek. Toplantı ''Filoxenia'' Kongre Merkezi'nde, Lefkoşa'da, 12 ve 13 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

12 Temmuz sabahı, bakanlar toplantısından evvel Kıbrıs Dönem Başkanlığı sosyal platformun, sosyal tarafların Sosyal Troyka ile (Kıbrıs-İrlanda-Litvanya) gerçekleştirileceği bir toplantı çerçevesinde ve bu konular masaya yatırılacak.

Sabah toplantısının sona ermesinden sonra, A.B. İstihdam ve Sosyal Politika Bakanları, Avrupa'da istihdamın artırılması, yoksulluk ve sosyal dışlanma ile mücadelenin yanı sıra, Avrupa Dönemi boyunca katılımın güçlendirilmesi için sosyal ortakların, STK'ların ve yerel yönetimlerin rolü üzerine üç paralel atölye çalışmasına katılacaklar.

'Avrupa 2020' Stratejisi

'Avrupa 2020' stratejisinin başarısı hem Stratejinin uygulanmasının izlenmesine hem de Avrupa düzeyinde ve Avrupa Dönemi süreci boyunca, onların katılıma bağlıdır. Aynı zamanda, ulusal düzeyde, Ulusal Reform Programlarının formülasyonu ve uygulanması büyük önem arz etmektedir.

Kıbrıs A.B. Başkanlığı, Avrupa'da istihdamın, özellikle gençlerin istihdamının, tekrardan raya sokulması gerektiğine inanmaktadır. İstihdam Kıbrıs Dönem Başkanlığı'nın istihdam ve sosyal uyum alanındaki önceliklerindendir. Toplantının ikinci gününde, 13 Temmuz'da, Kıbrıs İş ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Sotiroula Charalambous, EPSCO Bakanlarını İstihdam Paketi'ne odaklanmaya davet edecek.

 

Presidency Spokesperson in Cyprus
Costas YennarisEmail: cyennaris@cy2012eu.gov.cy
Mobile: +357 99400234
Officer
Michaela Papadopoulou

Ministry of Labour & Social Insurance
European Affairs Unit
Email: mpapadopoulou@mlsi.gov.cy
Telefon: +357 22401865
Communications Officer
Maria Lantidou

Ministry of Labour & Social Insurance

Email: mlantidou@pio.moi.gov.cy
Telefon: +357 22401676

BELGELER

İLGİLİ BELGELER