BURASI, 2012 KIBRIS AB DÖNEM BAŞKANLIĞI'NIN ÇEVRİMİÇİ ARŞİVİDİR. WEB SAYFASI ARTIK GÜNCELLENMEYECEKTİR.
 

HABERLER

Basın Bülteni – Dr. Markulli AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi adına toplantılara katılacak
16.11.2012, 13:28 (CET)
Dışişleri Bakanı Dr. Erato Kozaku-Markulli AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi (YT) Catherine Ashton adına önümüzdeki hafta Brüksel’de ve Strazburg’da bir dizi toplantıya katılacak.

19 Kasım’da Dışişleri Konseyi (DK) toplantısı çerçevesinde, Dışişleri Bakanı Brüksel’de gerçekleştirilecek olan AB-Tunus Bağlantı Konseyi’nin toplantısına başkanlık edecek.

Dışişleri Bakanı ayrıca 20 Kasım’da Strazburg’da gerçekleştirilecek olan AB-Avrupa Konseyi Yüksek Düzey Siyasi Diyaloğu toplantısında da YT’yi temsil edecek.

Dr. Markulli 21 Kasım’da YT adına Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’na katılacak ve Genel Kurul’da Ortak Dış Politika ve Güvenlik Politikası hakkında Konsey’in Avrupa Parlamentosu’na Yıllık Raporu da dâhil olmak üzere, Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası konuları ele alınacak. Aynı gün Dışişleri Bakanı AB’nin genişleme konularından sorumlu Genel İşler Konseyi’nin başkanı olarak AB-İzlanda Ortak Parlamento Komisyonu’na hitap edecek.

Son olarak da, 22 Kasım’da Dışişleri Bakanı Dışişleri Konseyi’nin 19 Kasım tarihli toplantısının sonuçları hakkında Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu’nu (AFET) bilgilendirecek.

Presidency Spokesperson in Brussels
Nikos Christodoulides

Coreper II

Email: nchristodoulides@mfa.gov.cy
Telefon: +32 27395152
Mobile: +32 473400441
Communications Officer
Charis Christodoulidou

Ministry of Foreign Affairs

Email: cchristodoulidou@mfa.gov.cy
Telefon: +357 22401165