BURASI, 2012 KIBRIS AB DÖNEM BAŞKANLIĞI'NIN ÇEVRİMİÇİ ARŞİVİDİR. WEB SAYFASI ARTIK GÜNCELLENMEYECEKTİR.
 

HABERLER

Basın Bülteni - Kıbrıs Bakanları Avrupa Parlementosu’nda öncelikleri tanıtıyorlar
02.07.2012, 16:30 (CET)
2 Temmuz Pazartesi gününden başlayıp, önümüzdeki iki hafta boyunca Kıbrıs Hükümeti bakanları ve Avrupa İşleri Bakan Yardımcısı Başkanlığın önceliklerini Avrupa Parlementosu’nun çeşitli komitlerinde tanıtacaklar. A.B. Başkanlığı’nı üstlenen her ülkenin gerçekleştirmiş olduğu üzere, ilgili alanlarda bakanlar öncelikleri tanıtacaklar ve milletvekillerinin sorularına yanıt vereceklerdir.

Toplam 10 Kıbrıs Hükümeti bakanı, 2, 9, 10, 11 ve 12 Temmuz tarihlerinde 17 farklı Avrupa Parlementosu Komitesi’nde kendi bakanlıklarının önceliklerini tanıtacaklar. Bakanlar ve Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı sn. Andreas D. Mavroyiannis, çeşitli alanlarda Kıbrıs Başkanlığı’nın önceliklerini tanıtma fırsatına sahip olacaklardır.

Bugünden başlayıp, Maliye Bakanı, sn. Vassos Shiarly, ekonomi alanında Kıbrıs Başkanlığı’nın önceliklerini ve Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi’nin (EKON) mali sektörün düzenlenmesi ve aktif denetlenmesine yönelik hedefini tanıtacak.

Kıbrıs Başkanlığı’nın genel hedeflerinin Başkan Sn. Demetris Christofias tarafından 4 Temmuz 2012’de, Strazburg’da Avrupa Parlementosu açılış konuşmasında tanıtılmasından sonra, öteki komiteler 9 Temmuz’da oturumlarını başlatacaklardır.

Son tanıtım 12 Temmuz’da gerçekleştirilecek. 12 Temmuz’da Sağlık Bakanı Dr Stavros Malas Endüstri, Araştırma ve Enerji (ITRE) komitesinde araştırma konularına ışık tutacak.

Ayrıca, Avrupa Ekonomi ve Sosyal Komitesi’nin 11 Temmuz tarihli oturumunda ve Bölgeler Komitesi’nin 18 Temmuz tarihli oturumlarında, Bakan Yardımıcısı sn. Andreas D. Mavroyiannis konuşmalar gerçekleştirecektir.

 

 

Presidency Spokesperson in Brussels
Nikos Christodoulides

Coreper II

Email: nchristodoulides@mfa.gov.cy
Telefon: +32 27395152
Mobile: +32 473400441
Presidency Spokesperson in Brussels
Marianna Karageorgis

Coreper I

Email: mkarageorgis@pio.moi.gov.cy
Telefon: +32 27404002
Mobile: +32 473858237

BELGELER

Schedule - Presentation of priorities by Cyprus Ministers at European Parliament - EN