BURASI, 2012 KIBRIS AB DÖNEM BAŞKANLIĞI'NIN ÇEVRİMİÇİ ARŞİVİDİR. WEB SAYFASI ARTIK GÜNCELLENMEYECEKTİR.
 
CYPRESS Medya Merkezi

Kıbrıs Başkanlığı, her türlü medya faaliyetinin ihtiyaçlarını karşılayacak modern, tam donanımlı bir Medya Merkezi kurdu. Merkez Lefkoşa'da (Nicosia), Kıbrıs Başkanlığı'nın toplantılarının büyük çoğunluğunun yapılacağı Filoxenia Konferans Merkezi yanında yer alıyor. (Merkez ismini Yunanca yabancıları/dışardan gelenleri ‘sev' görüşünden hareketle onlara misafirperverlik göstermek anlamına gelen “Filoxenia”dan alıyor). Amacımız çalışmalarınızı yürütürken size profesyonel, aynı zamanda memnun olacağınız bir ortam sağlamaktır.

CYPress Medya Merkezi'nde bir Enformasyon Masası, bir Başkanlık bilgilendirme odası, daha küçük bilgilendirme odaları, medya için bir çalışma alanı, kilitli dolap odaları, radyo/televizyon kabinleri, bunun yanında bir dinlenme odası (lounge), restoran ve kafeterya yer alıyor.

Medya için çalışma alanında tek biçim araç gereç arasında (500 adede çıkarılabilme olasılığı olan) 300 tam donanımlı çalışma yeriyle, 30 bilgisayar, hızlık internet erişimi, RNIS/ISDN bağlantısı, telefon cihazı, faks makineleri, printerlar ve fotokopiler bulunuyor. Her çalışma yeri, 230V prize (13 amper, köşe uçlu) ve RJ45 veri kablosuna sahip. Her iki çalışma yeri için hem ülke içi hem de ülke dışı konuşmaların yapılabileceği bir telefon hattı bulunuyor. Kablosuz internet ağıyla (wı-fı) internete erişim her iki taraftan da, Medya Merkezi dışındaki alanlardan da yapılabiliyor.

Merkezde her zaman size yardıma hazır bir teknik destek ekibi olacak.

Medya Merkezi'nin çalışma saatleri içerisinde, atıştırmalıklar, serinletici içecekler ve sıcak içecekler ücretsiz sunulacak. Öğle ve akşam yemekleri, resmi toplantıların zamanına bağlı olarak verilecek.

Lütfen Medya Merkezi'nin her toplantının bitiminden sonar yaklaşık iki saat açık kalabileceğini unutmayınız.

Hareket yetersizliği olan herkes Medya Merkezi'ndeki her bölüme rahatça ulaşabilecek.

Filoxenia Konferans Merkezi'nde yapılmayacak olan (toplantı takviminde gösterilen) az sayıdaki toplantılar sırasında küçük çapta geçici Basın Merkezleri faaliyette olacak. Bu geçici Basın Merkezleri sadece bu toplantılar sırasında faaliyet gösterecek. Temsil yetkili gazetecilere toplantılar öncesi daha fazla bilgi sağlanacak.

SMS basın uyarıları
Toplantılar ve diğer etkinlikler hakkında SMS uyarı hizmetine üye olarak akreditasyon sistemi aracılığıyla bilgi alabilirsiniz.

Toplantılar & Röportajlar
Medya Merkezi çalışanları medya toplantılarını düzenleyecekler ve yetkililerle röportajlar için talepleri değerlendirecekler. Toplantı kayıtları hakkında tam bilgi Medya Merkezi'ndeki Enformasyon Masası'ndan alınabilecek.

Turist Bilgileri
Aranızda adayı keşfetmek için zamanı olanlar için Kıbrıs Turizm Teşkilatı (KTT), Medya Merkezi'ndeki kendi enformasyon masasında size görüş ve önerilerde bulunmaya hazır olacaktır.

Tıbbi yardım
Tıbbi yardım veya kısmi tıbbi yardım, çalışma saatleri içerisinde Medya Merkezi'nden alınabilecektir.

ATM
Medya Merkezi'ndeki bankamatikler (ATM), her bilinen kredi kartını kabul edebilir durumda olacaktır.

Otopark olanağı
Filoxenia Konferans Merkezi'nin personel ve merkezde çalışan medya temsilcileri için 100 arabalık park alanı bulunmaktadır.

Filoxenia Conference Centre
Thrakis street
1311, Aglantzia, Lefkosia
Tel: +35722395000

BELGELER